august-IV

تحقیق اخیر ASIS نشان می دهد که ۵۷ درصد از مشاغل آمریکا در سال ۲۰۱۶ سیستم کنترل دستیابی شان را با صرف هزینه ی بیشتر برای آن توسعه خواهند داد. IHS، شرکت پیشروی جهانی در زمینه پژوهش و اطلاعات، در سال ۲۰۱۵ پیش بینی کرد که بازار جهانی برای قفل های بی سیم از یک بیلیون دلار آمریکایی تجاوز خواهد کرد.

در شرایطی که استفاده از قفل های بی سیم الکترونیکی روز به روز با مقبولیت بیشتری روبه رو می شود، افراد بیشتری آنها را با سیستم های کنترل دستیابی ادغام می کنند.

قفل های بی سیم همان مزایای مهم سیستم های سیمی نظیر مانیتورینگ بلا درنگ، پیگیری بازرسی، لاک داون متمرکز و مدیریت کنترل دستیابی فوری را بدون سیم و کابل های اضافی و دست و پا گیر فراهم می کنند.

قفل های بی سیم روی اشیا مختلف عمود که بر روی آن سوار می شوند، راه حلی برای دستیابی الکترونیکی هستند که نه تنها استفاده از آنها  مقرون به صرفه است بلکه انعطاف پذیری بیشتری را فراهم می کند از آن جهت که برای نصب و عملکرد آسانتر است. اشیا عمودی ایده آل برای این قفل ها آنهایی هستند که در بخش های آموزشی، سلامتی، تجارت و مدیریت املاک مورد استفاده قرار می گیرند. به ویژه، در حوزه های آموزشی و سلامت بسیاری از تجهیزات مستهلک تر هستند، اغلب ساختمان های قدیمی برای جایی که حفاری و سیم کشی میتواند صورت بگیرد، محدودیت دارند. در میان تمامی اشیای عمود، قفل های بی سیم دارند تبدیل  به گرینه ی مطلوب برای نصب بر روی درهای بیشتری می شوند و عرضه آنها برای سیستم های کنترل دستیابی کنونی گسترش می یابد. قفل های بی سیم به ویژه زمانی مفید هستند که نخواهیم آنرا به صورت غیرمحلی نصب کنیم که این نوع نصب به آسانی صورت می گیرد.

انواع قفل های بدون سیم

قفل های استوانه ای الکترونیکی: همان گونه که از نام آن پیداست، قفل ساخته شده از یک سیلندر است که از طریق یک جریان الکتریکی کار می کند.

قفل های مادگی زبانه الکترونیکی: این قفل ها نیازمند یک زبانه(جیب) هستند که در مواقع لزوم، جمع شده و به درون در می روند که در داخل در قفل می تواند با آن چفت شود. قفل های مغزی زبانه دارای هر دو کاربرد هستند، هم به صورت دستگیره در استفاده می شوند و هم به صورت چفت در.

قفل های میله ای خروج الکترونیکی: این نوع از قفل ها میله های افقی یا میله های قفل هستند که بر روی قسمت داخلی در نصب می شوند که موقع خروج کشیده می شوند.

ارتباطات قفل های بی سیم

قبل از نصب قفل های بی سیم به عنوان بخشی از راه حلتان برای کنترل دستیابی، توصیه می شود که ارزیابی ای داشته باشید تا از اکسس پوینت مورد استفاده تان اطمینان حاصل کنید و محدودیت های برد آن برایتان روشن شود.

قفل  های بی سیم سه استاندارد ارتباطی دارند: وای فای(Wi-Fi)، فرکانس ۹۰۰ مگا هرتز و فرکانس ۴٫۲ گیگا هرتز. قفل های بی سیمAllegion محصول Avigilon از فرکانس ۹۰۰ مگاهرتز استفاده می کنند در حالی که قفل های بی سیم ASSA ABLOY از IEEE 802.15.4 استفاده می کنند و در نتیجه فرکانس آنها ۴٫۲ گیگا هرتز است.

راه حل های کنترل دستیابی Allegion برد ارتباطاتی تا بالای ۲۰۰ پا (۶۱ متر) را با داشتن مانع دارند، برد ارتباطاتی با خط دید مستقیم را تا بالای ۱۰۰۰ پا(۳۰۵ متر) دارند و برد ارتباطاتی خط دید را با آنتن های های گین در PIM400 تا بالای ۲۰۰۰ پا(۶۰۹ متر) دارند.

مزایای ادغام قفل های بی سیم با کنترل دستیابی

کاهش هزینه های مربوط به سخت افزار: قفل های بی سیم نیاز به پخش شدن سیم ها را که مستقیم تا هر دری می روند، از بین می برد و این به شما این امکان را می دهد که برد سیستم کنترل دستیابی تان را بیشتر کنید.

مقرون به صرفه برای نصب و اجرا: قفل های بی سیم با باتری کار می کنند و فقط زمانی بیدار و آماده باش می شوند که بامجوز های دیجیتالی به فعالیت وا داشته شوند. درهایی که قفل با سیم دارند دائما نیاز دارند که به برق اصلی متصل باشند که هزینه را بالا می برد.

صرفه جویی در مصرف برق: قفل های بی سیم با باتری کار می کنند، کاهش بار الکتریکی یک ساختمان لازم خواهد داشت که سیستم کنترل دستیابی پشتیبانی شود. این امر ذخیره و بازدهی بهتر انرژی را به دنبال دارد.

طراحی ماژولار(پیمانه ای): قفل های بی سیم ماژولار هستند و انعطاف پذیری این را دارند که خود را براساس نیازهای کاربر نهایی، موارد استعمال، یا امنیت متغیر و نیازهای فن آوری سفارشی سازند.

افزایش امنیت: قفل های بی سیم قادرند امنیت مناطق دور از دسترس را فراهم آورند. هر در کلید شده ای می تواند به راه حل دستیابی تحت نظر تبدیل شود. برای تامین امنیت مناطق حساس نظیر کابینت های توکار، راه حل بی سیم نیاز به پخش و پلا شدن سیم ها را به درون  تک تک کابینت ها از بین می برد. زمان ادغام با یک سیستم کنترل دستیابی، قفل های بی سیم می توانند برای آگاهی یا بازبینی منطقه استفاده شوند. برای مثال، اگر در یک ساختمان آتش سوزی هست، بازبین ها(چشمی ها) می توانند تعیین کنند که چه کسی از ساختمان فرار کرده است و چه کسی هنوز داخل مانده است. مزیت دیگر بازبینی این است که سطوح سکونت افراد در مکان مورد نظر تعیین می شود یا چه تعداد از افراد در زمان معین در درون ساختمان شما هستند.

تنظیمات قفل قابل انعطاف: قفل های بی سیم می توانند در گستره ای از روش ها سفارشی شوند:

شامل:

نوع بازبین(چشمی)

نوع اسکلت بندی

کارآیی های قفل

گزینه های استفاده از برق انواع دستگیره ها

پس از تمام ( همه مطابق با نیازهای نوع استعمال هستند)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *